Angielski bez gramatyki. Jak praktycznie uczyć się języka?

Angielski bez gramatyki. Jak praktycznie uczyć się języka?

Podcast Dobra Pamięć jest dostępny na platformach:
Spotify | iTunes | YouTube | Inne

Marcin Kukurowski z kanału Angielski-Yes-Please uczy angielskiego w nietypowy sposób

Angielski bez gramatyki – jak efektywnie uczyć się języka obcego? Jednym z moich pierwszych podcastów była rozmowa z Marcinem Kukurowskim (Angielski-Yes-Please). Marcin uczy angielskiego bardzo niekonwencjonalnie. Ze swoimi klientami buduje bazy słownictwa i od razu stara się wcielić je w praktyczne konwersacje. To zdecydowanie coś, czego nie doświadczamy w szkole. System edukacji stawia na gramatykę i naukę czasów, podczas gdy większość z nas zwyczajnie boi się używać obcego języka.

Jak się szybko nauczyć angielskiego?

Zanurz się. A przy tym zacznij od czegoś prostego. Na start lepiej wziąć książkę edukacyjną dla dzieci niż przerabiać skomplikowane techniczne instrukcje w języku obcym. Razem z Marcinem omówiliśmy książkę Radka Kotarskiego „Włam się do mózgu”. W trakcie tworzenia tej książki Radek w tempie ekspresowym przyswajał słownictwo języka szwedzkiego i uznaliśmy, że jego wskazówki tej materii są bardzo sensowne.

Nie zaszkodzi, gdy po opanowaniu podstaw i kilku pierwszych lekcjach nowego języka, zaczniesz słuchać radia w tym języku lub zmienisz język interfejsu swojej konsoli do gier. Małe kroki. Praktyka. Pamiętaj, że nikt nie oczekuje od Ciebie encyklopedycznej precyzji lingwistycznej.

A co w ogóle oznacza fraza „angielski bez gramatyki?”. Oznacza podejście, które za najważniejsze wartości uznaje to, żebyśmy podejmowali próbę mówienia w obcym języku nawet, gdy jeszcze nie opanowaliśmy wszystkich zasad. Perfekcjonizm to cichy zabójca entuzjazmu początkujących lingwistów. 🙂

Jak się nie bać mówić po angielsku?

Czy znasz takie osoby, które w szkole dostawały same szóstki, a w trakcie wizyty w obcym kraju nie są w stanie wydusić z siebie słowa w obcym języku? No właśnie. Czy nie lepiej mówić z błędami niż nie mówić wcale? Angielski-Yes-Please to filozofia komunikacji bez stresu i zmartwień o to, czy popełniamy błędy. Po prostu mów. Nawet, jeśli rozmawiasz na zasadzie „Kali jeść, Kali pić”, to nadal jesteś dalej niż osoba, która rozmawia tylko w swojej wyobraźni, a boi się otworzyć usta.

Nie bój się mówić po angielsku. To mit, że ktokolwiek będzie się z Ciebie śmiał. Czy Ty sam śmiejesz się, gdy obcokrajowiec próbuje mówić w języku polskim?

Czy angielski jest trudny? Filozofia „angielski bez gramatyki” ułatwi Ci jego naukę!

Zdecydowanie nie, jeśli tylko wiesz, w jaki sposób się za niego zabrać. Marcin Kukurowski proponuje podejście praktyczne, stawiające na rozmawianie. Angielski bez gramatyki, to koncepcja, która samej gramatyki nie dyskredytuje, ale stawia na najbardziej wrażliwe aspekty naszej nauki. Na to, żebyśmy w ogóle się odzywali i komunikowali – po to w końcu język został wymyślony.

Zapraszam Cię do sprawdzenia lekcji Marcina pod szyldem Angielski Yes Please. Dowiesz się z nich, jak uczyć się angielskiego w prosty i przyjemny sposób.
Instagram Marcina
Kanał YouTube

W contencie Marcina bardzo doceniam to, że często pokazuje, jak nauczyć angielskiego dziecko. Jest w końcu ojcem dwóch bystrych dzieciaków, które uwielbia kamera. 🙂

PS. Jeżeli zastanawiasz się, jak wykorzystać techniki pamięciowe w nauce języka, to koniecznie dołącz do nowej grupy na Facebooku!
>> Dołącz teraz <<

Tworzę tę społeczność po to, by łączyć ze sobą ludzi, dla których mnemotechniki oraz tematy takie jak nauka języka obcego to prawdziwa pasja!

Masz więcej indywidualnych pytań? Skontaktuj się ze mną.

Dodaj komentarz