Cześć! Z tej strony Maciej Łuczak.

Moją misją jest popularyzowanie technik pamięciowych wraz z instruowaniem, jak skutecznie z nich korzystać. Robię to przy pomocy treningów indywidualnych, warsztatów grupowych, contentu wideo, podcastów i bloga.

Kiedy byłem na pierwszym roku studiów psychologicznych, zauważyłem, że nie potrafię się uczyć. Rozczarowało mnie to, że w trakcie kształcenia się, nikt mi takiej wiedzy nie przekazał.

To rozczarowanie dało mi motywację do działania. Postanowiłem wykorzystać Internet oraz literaturę i zrozumieć, w jaki sposób powinienem dogadywać się ze swoim mózgiem, aby zapamiętywać tak, jak należy.

W trakcie korzystania z amerykańskich źródeł dotyczących mnemotechnik, odkryłem niesamowitą wiedzę. Otóż nie trzeba być geniuszem i mieć superbudowy neuronów, aby świetnie się uczyć i przyswajać wiedzę. Dziennikarz Joshua Foer napisał o tym nawet książkę. Prawda jest taka, że wystarczy wdrożyć odpowiednie techniki pamięciowe, tzw. mnemotechniki, które będą w stanie bardzo mocno wesprzeć nas w wykorzystaniu jak największego potencjału naszego mózgu!

Po okresie eksperymentów i pierwszym pełnym wdrożeniu mnemotechnik takich jak fiszki, akronimy, skojarzenia, mapa myśli i pałac pamięci z ucznia trójkowo-czwórkowego stałem się piątkowiczem. Uzyskałem stypendium rektora za wysokie wyniki w nauce.

Po kilku miesiącach umówiłem się ze znajomą na kawę, która chciała pomocy w nauce do egzaminu z biotechnologii. Wiedziała o mojej pasji do mnemotechnik i liczyła na to, że jej pomogę. Tak też się stało. Była jedną z pierwszych osób, której pokazałem, jakie możliwości podczas zapamiętywania materiału dają skojarzenia i pałac pamięci.

Gdy spotkanie się zakończyło, postanowiłem, że będę uczył, jak się uczyć i popularyzował w Polsce najskuteczniejsze mnemotechniki, abyśmy wszyscy uczyli się lepiej i przyjemniej, czego wypadkową będzie bycie dużo lepszym specjalistą i bardziej szczęśliwym człowiekiem. 🙂