Przeczytaj rekomendacje dotyczące treningów i prelekcji

Łukasz
Działacz studencki

Po raz pierwszy miałem przyjemność poznać Macieja podczas wydarzenia w Akademii Leona Koźmińskiego „Jak uczyć się przed sesją, żeby nie bolało?”, na którym był prelegentem. Po tej prelekcji zdecydowałem, iż chcę pogłębić swoją wiedzę na temat technik skutecznego zapamiętywania i rozpocząć lekcje. Bardzo szybko przekonałem się, iż skomplikowane wykresy, pojęcia, rysunki czy wzory można w krótkim czasie i łatwo zapamiętać poprzez zastosowanie odpowiedniej strategii. Poprzez odpowiednie (niekiedy wręcz absurdalne) skojarzenia można znacznie przyjemniej, łatwiej i na dłużej (!) przyswoić określone zagadnienia. Do tej pory odróżniam wszystkie liczby podobieństwa używane m.in. w Technice Cieplnej, a jeszcze do niedawna miałem z tym niemały problem. Przykładowo: liczbę Prandtla kojarzę z koleżanką Pauliną (pierwsza litera jej imienia = pierwsza litera nazwy tej liczby), która przykleiła się do przewodu elektrycznego i z powodu przepływu prądu, wszystkie jej długie włosy stoją jak na baczność. Liczba Prandtla wyraża bowiem stosunek lepkości płynu (Paulina przykleiła się…) do jego przewodnictwa cieplnego (…do przewodu elektrycznego). Tych liczb było znacznie więcej, a dzięki tym technikom w niespełna 15 minut przygotowałem się do obrony sprawozdania, które obroniłem na 4.😊 Maciej to profesjonalista. Jest bardzo uprzejmy, chętnie odpowiada na pytania, ma dobre umiejętności prezenterskie. Miałem z nim również przyjemność współpracować podczas organizowania prelekcji dot. skutecznego zapamiętywania w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Poprowadził również tam interesującą prelekcję z interaktywnymi ćwiczeniami.

Krzysztof
Prawnik

Mnemotechniki są zachętą. Zachętą do posługiwania się wyobraźnią. Ale nawet nie po to by tworzyć wielkie rzeczy, lecz by stosować ją tu i teraz w swoim życiu codziennym. To potrafi być naprawdę wciągające! Uczciwie mówiąc, z jednym istotnym zastrzeżeniem. Niezbędna jest osoba, która potrafi podtrzymać i wzmocnić chęć do posługiwania się tym narzędziem. Wesprze bez zbędnego krytycyzmu, ale z drugiej strony z życzliwością podpowie obszary do poprawy. Co fundamentalne, pokaże sama swój tok myśli. Właśnie dlatego spotkania z Maćkiem mają szczególny walor. Pomagają nabrać odwagi do stosowania mnemotechnik w swoim życiu codziennym. Zachęcam jednak by mi nie ufać, lecz sprawdzić trafność moich słów we własnym zakresie!

Mateusz
Założyciel organizacji studenckiej

Maciej był prelegentem na wydarzeniu, które miałem przyjemność organizować na Akademii Leona Koźmińskiego. Posiada niesamowitą wiedzę na temat technik pamięciowych jak i prezentowania ich. Dodatkowo cechuje go łatwość we wchodzeniu w interakcje ze słuchaczami podczas występu co potwierdza jego obycie sceniczne. Polecam obserwować go bo widać, że wiele osiągnie. Mam nadzieje, że będę miał jeszcze przyjemność z nim współpracować, bo chłopak posiada wiele pozytywnej energii, którą zaraża wszystkich wokół siebie, budując przy tym świetną atmosferę.

Grażyna
Psychoterapeutka

Z działalnością Macieja Łuczaka zetknęłam się na studiach, tj. wtedy, gdy potrzebowałam poważnej pomocy w szybkim przyswojeniu dużej ilości materiału. Zaproponowane przez Maćka techniki pamięciowe sprawiły, że zdążyłam zaliczyć dwa semestry w jednym. Ważna była też jego umiejętność motywowania, zwiększania wiary w możliwości mojego umysłu w zakresie zapamiętywania. Entuzjazm Macieja jest zaraźliwy. Polecam tym wszystkim, których sytuacja zmusiła (tak jak mnie) do szybkiej nauki w danym momencie oraz tym, którzy chcą na dłużej zwiększyć swoje możliwości zapamiętywania i pamiętania.

Agnieszka
Studentka

Zdecydowanie polecam Macieja! Genialnie przekazuje wiedzę w sposób zrozumiały dla każdego. Przykłady jakie podaje są wprost z ,,życia wzięte”, Oprócz samych teorii i przykładów Maciej dzieli się swoimi radami jak można usprawnić sobie naukę, znaleźć więcej czasu wolnego, a dla ciekawskich do jakiej literatury mogą jeszcze zajrzeć. Zastanawiasz się, czy skorzystać? Moim zdaniem najlepsza inwestycja na najbliższe lata nauki! 

Marta
Licealistka

Miałam problem z zapamiętaniem kilkudziesięciu zwrotów z hiszpańskiego. Naprawdę, uczyłam się tego od tygodni i nic. Poprosiłam o pomoc i wystarczyło 30-45 minut i potrafiłam prawie każdy zwrot. Kreatywna nauka jest o wiele bardziej efektywna od tej tradycyjnej. Jest szybsza i o wiele bardziej przyjemna (tak, nauka może być przyjemnością). Szczerze polecam tego Pana, bo dzięki niemu w końcu się ich nauczyłam. Dziękuję!